REKORD KONCERTU "DZIECI DZIECIOM”!

REKORD KONCERTU "DZIECI DZIECIOM”!

14 stycznia 2015, w MCK Sokół odbył się Koncert Charytatywny “Dzieci Dzieciom”, który od sześciu lat przygotowuje Autorska Szkoła Pianistyczna Ludmiły Bas, na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda. W tym roku dedykowany był 14-letniemu Kubie, Sądeczaninowi, który urodził się z rozszczepionym kręgosłupem i wodogłowiem, a dzięki rehabilitacji robi bardzo duże postępy.

Wydarzenie zgromadziło pełną salę gości i występujących, wyjątkowych wykonawców, bo najmłodsi grający na fortepianie mieli 3 lata, a najstarsi kilkanaście. W pięknej, świątecznej scenerii, koncert rozpoczął występ dzieci ze Szkoły Pianistycznej, które grały rozmaite kompozycje na fortepian i skrzypce. W drugiej części goście wysłuchali „Pastorałki z Nowego Sącza”, do których tekst napisała sądecka poetka, Joanna Babiarz, a muzykę skomponowała Ludmiła Bas. Bisować musiał Dziecięcy Zespół „Allegretto”, dyrygowany przez Katarzynę Citak, połączony na okoliczność koncertu z Chórem “Scherzo” z I LO, pod batutą dra Andrzeja Citaka.

Dużym zainteresowaniem i wiele emocji wzbudziły licytacje, które w roli wolontariusza poprowadził Krzysztof Wnęk, wraz z 5-letnim synem Stasiem. Pod młotek poszły: płyta “Pastorałki z Nowego Sącza” z autografami twórców; piłka z podpisami mistrzowskiej reprezentacji Rosji w piłce siatkowej kobiet; książka „Rekolekcje Beskidzkie”, ze specjalną dedykacją autorki wspierającej Sursum Corda, dr Wandy Półtawskiej oraz obraz olejny Kingi Bulzak, wolontariuszki Stowarzyszenia. Najwyższą cenę uzyskała piłka - 350 zł. Goście koncertu zasilili także szczodrze puszki wolontariuszy.

W sumie na konto Jakuba trafiła kwota: 1.491,91 zł (880 zł z licytacji i 611,91 zł z puszek) oraz 5 euro.

Wielkie brawa i kwiaty na koniec otrzymali na co dzień rozwijający muzyczne talenty: Ludmiła Bas, Katarzyna Citak, dr Andrzej Citak oraz autorka Pastorałek, Joanna Babiarz. Marcin Kałużny ze Stowarzyszenia Sursum Corda podziękował wszystkim za dar serca dla Jakuba – pracę, czas, ćwiczenia, wspaniały koncert, wsparcie finansowe oraz gościnne przyjęcie wykonawców przez MCK Sokół.

Najcenniejsza jednak wydaje się mobilizacja dzieci, które pracując nad swoim talentem muzycznym, dzielą się nim od samego początku, pomagając w ten sposób potrzebującym dzieciom. W chwili obecnej trwa jeszcze zbiórka funduszy dla Kuby, którą prowadzą wśród rówieśników dzieci ze szkoły muzycznej.

Już za rok kolejny koncert !

Załoga Stowarzyszenia Sursum Corda.