PODZIĘKOWANIE DLA DZIECI

PODZIĘKOWANIE  DLA DZIECI

„Chciałam podziękować dzieciom z Autorskiej Szkoły Pianistycznej Ludmiły Bas za wspaniałą muzyczną ozdobę „Wieczoru poetyckiego Joanny Babiarz”, który odbył się w niedzielę 9 listopada w sali im. Romana Sichrawy w MCK „Sokół”. Dzieci zaprezentowały premierowe wykonanie autorskich piosenek do muzyki Ludmiły Bas dla różnego wieku.

W pierwszej części wieczoru wystąpiły sześciolatki z piosenką "Kredki", następnie na scenę wpełzły 3 ślimaki - czyli czteroletnie – Weronika Mąka, Zuzia Styra i Basia Gocek. Był to ich sceniczny debiut, po zaśpiewaniu piosenki ślimaki zgodnie odpełzły tam skąd się pojawiły. Kolejnymi były Wiktoria Mróz i Katarzyna Tochowicz - zaśpiewały zupełnie nową Pastorałkę „Na niebie gwiazda”, po czym dziewięcioletni Mateusz Fecko zagrał utwór własnej kompozycji "Wędrówka", i przeczytał swój wiersz pt "Jesień". Akompaniatorką śpiewających dzieci była we własnej osobie Ludmiła Bas.

Dzieci wszystkim się podobały. Szczególne wzruszenie nastąpiło podczas występu ślimaków, które bardzo wolno i dokładnie noga za nogą, rączka za rączką wpełzły, niosąc na plecach swoje zwinięte muszelki, na głowie rogi i rozbawiając publiczność do łez. Cóż, że tylko jeden ślimak zaśpiewał a pozostałe stały jak zaczarowane - to wystarczyło, żeby występ można było zaliczyć do udanych. Pastorałka też była komponowana na gorąco, więc jeszcze cieplutka i świeża poruszyła serca obecnych na sali. Ale i Mateusz dał wspaniały popis swoich talentów - i muzycznych i poetyckich, a jakie jeszcze będą - czas pokaże....

Życzę wszystkim dzieciom dużo udanych występów i dużo cierpliwości do ich realizacji.”

Joanna Babiarz