Zakończenie roku szkolnego 2017-2018

               20 czerwca na głównej Sali w Ratuszu odbył się pożegnalny koncert, kończący rok szkolny oraz działalność naszej szkoły w Nowym Sączu. Z tej okazji uczniowie przygotowali piękne występy, prezentując dobry poziom wykonawczy.

              Na początku była  premiera muzycznej bajeczki o przygodach okrągłego chlebka pod tytułem „Kołobok”. Wykonawcami byli mali uczniowie, kończące klasę „0”, którzy w bardzo krótkim czasie, dosłownie po kilku próbach,  odegrali ją  z ogromnym wdziękiem. Wszyscy umieli swoje role,   swobodnie poruszali się po scenie i dobrze się bawili.

 W drugiej części koncertu uczniowie grali na fortepianie i skrzypcach. Zagrali  wszyscy, od najmłodszych 4-5 latków do tegorocznych absolwentów. Oczywiście charakter i trudność  zaprezentowanych utworów były bardzo różne, różniły się także umiejętności dzieci. Lecz jedno łączyło wszystkie interpretacje małych wykonawców – miłość do muzyki. Każdy utwór czy utworek był przeżyty i przemyślany, zagrany z uczuciem i  rozumieniem. Każdy był dziełem sztuki, a nie wyćwiczoną wprawką. Dzieci nauczyły się przeżywać emocję i przekazywać je innym, wykorzystując dźwięki. Dźwięki muzyki.

              Właśnie to jest najcenniejszym darem, prawdziwą sztuką.  Tego chcieliśmy nauczyć swoich podopiecznych. Za to dziękujemy wszystkim uczniom i wszystkim rodzicom.  Dziękujemy  za cudowny czas wspólnej pracy. Muzyka nas zbliżyła i  połączyła. I niech tak pozostanie na długie lata.

             Życzymy sukcesów, cierpliwości i prawdziwych emocji w każdej życiowej sytuacji.

 Ludmiła Bas